Říjen 2013

Natsu, Itsu a Meijun

31. října 2013 v 22:52 | MatsChristiana |  Malé srazy
Na pátek 18.10. bylo naplánováno setkání s Kvičkou a Erizu a jejich dolls.


Setkání s Žabža Sung

31. října 2013 v 22:09 | MatsChristiana |  Malé srazy

Čtvrteční podvečer (17.10.) jsme naplánovali seznámení Natsua s BJD od Žabži Sung, jinak také zvané Fëanor. Osobně jsem byla moooc zvědavá na Armina, který se okamžitě stal mou oblíbenou doll (zbytek bandy promine...).


Projekt 365 - týden dvacátý šestý

29. října 2013 v 21:59 | MatsChristiana |  Projekt 365
A máme za sebou další poměrně náročný týden. Začínáme v Praze (tentokrát západ slunce... ;-) ), pokračujeme balením a stěhováním (ano, souhlasím, že je lepší vyhořet než se stěhovat), abychom se zase vrátili na nějaký den do práce, mezi níž je zpestřením večeře se spolubydlící ze školy... a pak odjezd do Maďarska.


Den 176.Den 177.Den 178.Den 179.Den 180.Den 181.Den 182.


TOPlist

Projekt 365 - týden dvacátý pátý

22. října 2013 v 13:29 | MatsChristiana |  Projekt 365

Uběhl nám další týden, který byl pestrý na zážitky... Začali jsme návštěvou u Nadi Jadvinky (fotky jsou na FB a doplním je postupně i sem), pokračovali jsme v práci a pak náročným podzimním focením (dovezené sofa od Nadi už bylo zdokumentováno a zveřejněno, ale focení pokračovalo i mimo sofa... tyto fotky teprve dodám). Pak jsem objevila, jaké zajímavé funkce má můj mobil a co vše dokáže s fotkou... abychom na konci týdne odjeli do Prahy a setkali se s novými i starými známými...


Den 169.


Na návštěvě u Nadi, které patří i Dorinka


Den 170.Den 171.
Den 172.Den 173.Den 174.Den 175.


Meijun (patří Erizu)

TOPlist

Do Prahy

14. října 2013 v 23:40 | MatsChristiana |  BJDs


Ve středu odjíždím na pár dní do Prahy. Sice to není výlet, nicméně jako obvykle sebou beru spolucestovatele...

(a pak tento článeček také vznikl, protože jsem chtěla nafotit naše... "ehm, ehm"... tedy Shinovo nové sofa, které vyrobila Naděnka)Pondělní odpoledne bylo poklidné...


Shin si užíval podzimních paprsků na svém novém odpočívátku, nezvykle s knihou v ruce.

(Dobře, řekl jsem, že mě neuvidíte ležet v knihách... ale tohle je jen jedna kniha.)
Když tu se objevil Kai...

Projekt 365 - týden dvacátý čtvrtý

12. října 2013 v 21:37 | MatsChristiana |  Projekt 365
Máme tady fotečky za další uplynulý týden... začal slibně, volnými dny, skončil v práci...


Den 162.

Zámek Raduň - arboretum

Den 163.


Den 164.


Den 165.


Den 166.


Den 167.


Den 168.

TOPlist

Backstory Chansung a Su'A česky - varování - pouze pro dospělé

10. října 2013 v 21:11 | MatsChristiana |  Backstories
pozn. 1: postava Chansunga vznikla a byla veeeelmi ovlivněna postavou Sina z knihy In the Company of Shadows.
pozn. 2: rozhodla jsem se pro skloňování jména Su'A
pozn. 3: pro dospělé (pro mluvu, násilnosti a zmínky sexuálního zneužívání)

pozn. 4: rozhovory jsou z angličtiny většinou přeloženy volně, protože některé obraty se mi překládaly vážně obtížně. Přestože ještě čekám na korekci od Kvičky, která je nyní velmi zaneprázděna, rozhodla jsem se backstory zveřejnit, aby jste nemuseli čekat. Případné opravy doplním.


Chansung

Backstory Chansung a Su'A - varování NC17 (tedy pro dospělé)!

8. října 2013 v 22:03 | MatsChristiana |  Backstories
pozn. 1: postava Chansunga vznikla a byla veeeelmi ovlivněna postavou Sina z knihy In the Company of Shadows.
pozn. 2: rozhodla jsem se pro skloňování jména Su'A
pozn. 3: NC17 (pro mluvu, násilnosti a zmínky sexuálního zneužívání)

pozn. 4: rozhovory jsou v angličtině, protože mě tak napadly a těžko se mi některé obraty překládají do češtiny - nicméně jsem se o to pokusím. Zveřejním úplně stejný článek kompletně v češtině.


Chansung

Blízká budoucnost - svět po Třetí světové válce, korejský poloostrov - Pchjongyang srovnán se zemí jadernou bombou. Většina Soulu zničena. Dálný východ je spravován tzv. Východní radou, pod kontrolou USA, která představuje Západní radu. Evropa je v troskách pod teroristickými útoky islamistů. Vlády se zmocňuje Rusko. Blízký východ je stále ve válečném stavu se zbytkem světa. Afrikou zmítá hladomor.

50 let (r. 2074) po explozi přichází na svět prostitutce dítě. Dostává jméno Chansung. Otcem je pravděpodobně některý ze západních vojáků, kteří byli posláni k udržení bezpečnosti. Od malička se pohybuje nechtěný na okraji společnosti. Matka se o něj příliš nestará. Brzy zjišťuje, co je v drsném světě potřeba, aby přežil - 1. být tichý a nenápadný, tak se dá vyhnout bití nejen od matčiných klientů, ale i většiny ostatních - kdo vás nenajde, ten vás nezbije. 2. být hbitý a rychlý - jen tak se dát před pořádným výpraskem utéct nebo občas něco ukrást - k jídlu nebo výměně za jídlo. 3. být silnější než vrstevníci, protože pak vás nechají na pokoji. 4. naučit se vše, co jde, protože se to vždycky může hodit, 5. na nikoho se nevázat a nespoléhat, zbavit se všech zbytečných citů a to, co ti činí druzí, čiň ty jim taky.

Když je Chansungovi asi 10 let, chytí ho při krádeži "pořádková služba - policie". Dostane tvrdě za vyučenou a je transportován do nápravného zařízení. Zde tvrdá škola života pokračuje. Šikana od starších spoluvěznů, tvrdá práce v továrně jako trest, nedostatek jídla, sexuální obtěžování. Chansung se sice vzrůstem a silou začíná vyrovnávat svým spoluvězňům, ale jich je více. Mnohdy na pokraji sil v noci ještě trénuje své tělo. Situace se trochu zlepší, když v něm najde zalíbení jeden z dozorců. Za sexuální služby poskytuje chlapci určité výhody - větší příděl jídla, bezpečné noci, dokonce ho učí, jak používat některé zbraně. Chansung ve své nenápadnosti je několikrát přítomen i výcviku samotých dozorců, o což obohatí své cvičení.

TriStar pro "Stars and Fashion"

6. října 2013 v 22:13 | MatsChristiana |  Shin

Sobotního odpoledne jsme měli domluvenou schůzku s rockovou hvězdou, kterou všichni znají pod pseudonymem TriStar. Po třech letech v ústraní, kdy kvůli drogovému skandálu druhého kytaristy jejich skupiny měl zakázáno vystupování, se vrací zpět. A to nejen za mikrofon s novým albem, ale i na přední stránky časopisů.

Pro "Stars and Fashion" magazín poskytl exkluzivní rozhovor, včetně zodpovězení dotazů našich čtenářů.
Článek doplňujeme nejnovějšími fotkami z následného focení.


Projekt 365 - týden dvacátý třetí

5. října 2013 v 22:19 | MatsChristiana |  Projekt 365
Tak a máme tady další serii fotek z mého projektu. Tentokrát byl týden velmi různorodý - od sbírání hub, šití a focení po práci a následně setkání s přáteli, známými a kolegy...


Den 155.


Den 156.


Den 157.


Den 158.


Den 159.


Den 160.


Den 161.


TOPlist

Chansung boxopening

2. října 2013 v 23:05 | MatsChristiana |  Box Opening

Náš poslední boxopening se konal 8.srpna u kamarádky Jany, kam velikánská krabice dorazila, tedy těsně před tím, než jsem odjela na dovolenou. Velmi velmi netrpělivě jsem čekala a každý den sledovala status objednávky, protože když napsali, že je připraven k odeslání, věděla jsem, že to bude velmi natěsno. Co kdyby dorazil až po mém odletu? Jak bych se domlouvala z Vietnamu s naší celnicí, aby mi jej tam nechali a neposlali jej zpátky?

Ze srdce mi spadl tááák obrovský kámen, když Jana dala vědět, že dorazil rovnou k ní. Skoro tak velký, jako vážila samotná krabice...


(To jen pro úplnost, kdyby někdo nevěděl, jak vypadá balík z Koreje... tenhle byl nejtěžší... vážil 5,45kg)


Su'A boxopening

2. října 2013 v 22:12 | MatsChristiana |  Box Opening

Se značným zpožděním doplňuji zdokumentovanou jednu z nejdůležitějších událostí v životě BJD - ano, boxopening. Su'A dorazil již 31.července, ale teprve teď jsem v tom nekonečném množství svých fotek našla ty správné.