First Entry

31. ledna 2013 v 17:40 | Mats |  Before BJD Arrived
25.1. - 1. ENTRY (no jo, píšu to na net se zpozděním)
BJD - first notice?
No, to už bude pár let zpět, možná ještě na škole. Matně si vybavuji nádherné fotky na deviantartu - nejspíš jsem hledala obrázky z Pána prstenů nebo Final Fantasy a narazila na panenky s nádhernými obličejíčky a vyoblékané lépe než modelky. Jana mi poslala odkaz (moc dobře si pamatuju, že to byla LUTS company). Podívala jsem se, řekla si moc hezký, ještě hezčí cena. Odkaz jsem si nicméně nechala v mobilu, ale v průběhu let jsem se k němu vrátila jen asi dvakrát.

Love at second sight?
Definitivně jsem BJD propadla v lednu. Opět na deviantartu jsem narazila na fotečku panenky a hledala a hledala odkazy a companies a věděla, že tentokrát ji MUSÍM MÍT! Cena? Uf! 600 dolarů? To je na mě trochu moc... ale co se dá dělat. Navíc jsem už v lednu zaplatila zálohu na letní dovolenou, takže na mém účtu proběhl pěkný uragán. A teď tohle? Ale já jsem já, a když něco fakt chci (a většinou to je nečekané náhlé rozhodnutí), tak to musím mít. Dala jsem se do počítání a s předsevzetím, že budu klidně celý rok jen na rohlících a stravě v práci a nekoupím pro sebe žadné nové hadříky a tak podobně, jsem se přesvědčila, že si BJD koupím. A kterou? Samozřejmě od LUTS. Po pečlivém prohlížení stránek jsem 8.1.ze 2-3 potenciálních kandidátů (senior Delf Sherard ver2 a Delf Claus, Super Senior Delf byl hned vyškrtnut pro cenu - teď už je zařazen zpět na waiting listu) vybrala. Takže mou první BJD se měl stát Delf Claus. Objednávku jsem ale hned zrušila (moje kreditka přece má limit pro nakupování po internetu, nejsem schopna účet zaplatit)... (abych ji definitivně 15.1. poslala znovu - opravdu fakt svou BJD musím mít!) Po tom následoval telefonát finanční poradkyni - jestli ten limit nejde akutně zvednout jen tak po telefonu - NEJDE! Musela bych si objednat k ní schůzku... nebo po telefonu na bezplatné lince jednorázově - to už je cesta... Nicméně, když jsem si na LUTS přečetla, že je možné platit i bankovním převodem, tak bylo rozhodnuto a 15.1. se objednávka posílala. Aby Clausík nepřišel jen tak, než se odhodlám něco mu ušít, tak jsem mu přiobjednala 2 slušivé outfity, botičky (je sakra zima, ne? ... i když asi dojde až na jaře) a paruku - raději 2 (co kdyby chtěl změnit barvu vlasů jako já?) A pak nastalo nekonečné čekání, kdy se Unidentified Payment konečně změní na jiný status... 17.1. mi ČS poslala mail, že odeslala transakci. Jak dlouho, do háje, může trvat, než se to převede na účet v Korei a oni to confirm? Řekla jsem si, že tomu dám čas do pátku (25.1.) a pak jim napíšu, ať si to zkontrolují.

Love at first sight. Altair
A jelikož jsem denně několikrát čekovala status mé objednávky na LUTS a brouzdala po netu a koukala, co by se pro mou novou BJD v budoucnu hodilo (samozřejmě až se můj účet dostane do stavu, ve kterém byl v minulém roce) a hledala inspirace na oblečky, které bych chtěla ušít, narazila jsem na odkaz na BlueBloodDoll. A následovala další smršť. Special Edition Rock Star Altair Full Set. A znovu se dostavil pocit. He's the ONE! Toho musíš mít! Tomu se říká láska na první pohled. Stačil pohled na bledý obličejík s modrým a zlatým očičkem a propadla jsem. Ta očička jako by mě hypnotizovala a říkala: musím k tobě, chceš mě... Chtěla jsem, moc. Panika - poslední 2 na skladě! Limited edition! Co teď? Zase ta zatracená kreditka mi přes paypal nepustí víc než je ten zatracený limit! Co dělat? Co když si ho někdo koupí dřív? A pak obrovská úleva - layaway payment. To by byla cesta. Splátky na 3x (sice se tak doručení opozdí o 3měsíce, ale bude to jistota). Navíc 3x odpočet z účtu nebude tak nápadný nápor na mé nervy jako celá částka... Kecám bude. Takže jsem v úterý ráno psala mail, že ho fakt musím mít a jestli mi ho dají na splátky. A pak jsem kvůli časovému posunu do večera trpěla, aby to vyšlo. A Medusa odepsala a vyšlo. A hned ten večer odešla první splátka. A další den pak odešla ještě objednávka na rockové botičky a sluneční brýle. Tady jsem se nestačila divit rychlosti, když hned ten den byla i odeslána :-)

A pak přišel pátek ráno. Zapla jsem počítač. A hádejte co? status na LUTS se změnil! Money transfer received! Yay! Vyšlo to! Teď už jen čekat! Než mi v Korei BJD vyrobí a pošlou... a než do USA pošlu všechny splátky, aby mi BJD mohli poslat. Takže v březnu?... dubnu?...


TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama